Прийняття рішення співвласників багатоквартирного будинку про вибір моделі організації договірних відносин з КП «Чернівціводоканал»

Здійснюється відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», яким передбачено, що такі рішення мають прийматися на зборах співвласників. Відповідно до пункту 6 статті 10 Закону, рішення вважається прийнятим зборами співвласників, якщо за нього проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 50 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку.

Рекомендована форма протоколу загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку про вибір моделі договірних відносин з виконавцем послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення в якості колективного споживача.

Крім того, при обранні моделі договірних відносин співвласникам будинку необхідно обрати особу, що буде нести відповідальність за збереження і цілісність вузла комерційного обліку та буде забезпечувати доступ до вузла комерційного обліку КП «Чернівціводоканал», уповноваженим посадовим особам органів ліцензування, органів місцевого самоврядування, буде присутнім при знятті показань засобу вимірювальної техніки комерційного вузла обліку (загально будинкового лічильника), про що має бути зазначено в протоколі зборів співвласників.

Важливо! При проведенні зборів співвласників необхідно довести до відома співвласників багатоквартирного будинку про всі моделі договірних відносин, види платежів та особливості проведення обліку послуг.

Звертаємо увагу!

Вибір моделі організації договірних відносин та укладення відповідного договору безпосередньо впливає на структуру рахунку на оплату для споживача.

Індивідуальний договір включає:
1. плату за послугу з централізованого водопостачання та водовідведення, що розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів на послугу та обсягу спожитих комунальних послуг, визначеного відповідно до показань комерційного вузла обліку та показань розподільчих вузлів обліку всіх приміщень у будинку в порядку передбаченому законодавством;
2. плату за абонентське обслуговування – платіж, що включає витрати виконавця, пов’язані з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами, нарахуванням та стягненням плати за спожиті комунальні послуги, обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку води, а також за виконання інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів за індивідуальними договорами (крім обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем водопостачання, водовідведення)
3. плату за технічне обслуговування, поточний ремонт внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку, що забезпечують надання відповідної комунальної послуги, здійснюються виконавцем такої послуги на підставі відповідного договору із співвласниками (за окремим договором) та з укладанням індивідуального договору про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем.

Колективний договір включає :
1. плату за послугу з централізованого водопостачання та водовідведення, що розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів на послугу та обсягу спожитих комунальних послуг, визначеного відповідно до показань комерційного вузла обліку в порядку передбаченому законодавством.