Відповідно до наказу № 1747 від 13.10.2016 року Міністерства Економічного розвитку та торгівлі України «Про затвердження міжповірочних інтервалів законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації» – міжповірочні інтервали для лічильників води, що перебувають в експлуатації, становить до 2016 року – 3 роки, після 2016 року – 4 роки.

Відповідно до Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання»: «Ремонт, повірка засобів обліку води, які знаходяться у власності фізичних осіб, здійснюються за кошти споживачів». У зв’язку з прийняттям Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг виконала перерахунок вартості тарифів та вилучила з них витрати, пов’язані з обслуговуванням та повіркою загально будинкових та індивідуальних засобів обліку. Відтак з листопада 2017 року повірка та ремонт квартирних приладів обліку води, які знаходяться у власності фізичних осіб, здійснюється за кошти абонентів.

Відповідно до ст. 17 ЗУ «Про метрологію та метрологічну діяльність» періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання теплової енергії та води в квартирах (приміщеннях) будинку, здійснюється за рахунок власників таких вузлів обліку, якщо інше не встановлено договором, а у разі укладення співвласниками багатоквартирного будинку індивідуальних договорів про надання відповідної комунальної послуги періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому чисті демонтаж, транспортування і монтаж) таких вузлів обліку забезпечуються виконавцем комунальної послуги за рахунок плати за абонентське обслуговування, встановленої відповідно до ЗУ «Про житлово-комунальні послуги».

На сьогоднішній день плата за абонентське обслуговування не встановлена та нарахування за абонентське обслуговування – не проводиться.

Cпоживач може самостійно обрати підприємство, що має відповідні уповноваження, ліцензію на діяльність з повірки квартирних приладів обліку води:  

  • «Держстандартметрологія» – вул. Героїв Майдану, 202, тел. 511-481 (самостійно здійснити монтаж і демонтаж лічильника та принести його за зазначеною адресою);
  • «Евріка», вул. О. Щербанюка, 3, тел. 57-58-33, 90-10-43 (виконують демонтаж і монтаж та повірку лічильника, за період повірки нарахування проводяться по середньому);
  • ТОВ «Метртехсервіс» тел. 097-933-19-97, 095-777-35-95 (без демонтажу та зняття пломб, повірка на місці експлуатації, без середніх нарахувань);
  • ТОВ «Рівнестандарт» тел. 050-364-88-77, 044-364-88-77 (без демонтажу та зняття пломб, повірка на місці експлуатації, без середніх нарахувань);
  • НЕЦ («Національний експертний центр») тел. 0-800-106-363, 044-363-63-63 (без демонтажу та зняття пломб, повірка на місці експлуатації, швидко та в зручний для Клієнта час)

Розрахунок з абонентами, які у визначений строк не провели, або відмовилися від повірки квартирного вузла обліку і не надали документів, що підтверджують її проведення, повинен здійснюватись відповідно до ступеню благоустрою за нормативами (нормами) споживання з наступного дня за днем закінчення міжповірочного інтервалу.