Призначення пільг здійснюється структурними підрозділами України з питань праці та соціального захисту населення виконавчих органів районних рад.

Порядок збирання, систематизації і зберігання загальних відомостей про пільговика та забезпечення автоматизованого використання даної інформації для контролю за відомостями, які подаються підприємствами та організаціями, що надають послуги, для розрахунків за надані пільговикам послуги відображається у постанові КМУ від 29.08.2003р. №117 «Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги».

Пільги за минулі роки державою не відшкодовуються. Оскільки відшкодування здійснюється відповідно  постанови КМУ від 04.03.2002 №256 «Про затвердження порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету» та ЗУ «Про Державний бюджет України», який розробляється на кожен рік.

З 01.10.2014р. набула чинності Постанова КМУ від. 06.08.2014р. №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування», згідно якої встановлено соціальну норму  користування послугами з централізованого постачання холодної води та водовідведення, щодо якої держава надає пільги та встановлює субсидії, в розмірі 3,6м3 на одну особу на місяць.

Якщо пільговик та субсидер перевищив соціальну норму споживання, тоді «надлишок» він оплачує за повною вартістю самостійно.