Пунктом п. 11 ч.1 ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (з урахуванням змін, внесених Законом України від 03.12.2020 № 1060) встановлена плата за абонентське обслуговування – платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг (далі – індивідуальний договір) або за індивідуальним договором з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг (далі – індивідуальний договір з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем) (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і з постачання та розподілу електричної енергії), що включає витрати виконавця, пов’язані з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами, нарахуванням та стягненням плати за спожиті комунальні послуги, обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку води і теплової енергії (у разі їх наявності у будівлі споживача), крім випадків, визначених цим Законом, а також за виконання інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів за індивідуальними договорами (крім обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води).

До 1 січня 2022 року витрати абонентської плати входили до складу чинного тарифу на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення. Однак у тарифах на послуги на 2022 рік не враховуються витрати на збут для індивідуальних споживачів відповідно до вимог Закону України від 03.12.2020 № 1060-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг».

Граничний розмір абонентської плати встановлює Кабінет Міністрів України, а саме Постанова КМУ від 21.08.2019 р. №808. Сума може змінюватись в залежності від затвердженого мінімального прожиткового мінімуму в Україні.

Нараховуватись плата за абонентське обслуговування буде споживачам: співвласникам багатоквартирних будинків (крім тих, що уклали колективний договір та сплачують за послугу водопостачання та водовідведення не на рахунок КП «Чернівціводоканал», а на рахунок ОСББ, ЖБК тощо); власникам (користувачам) індивідуальних (садибних) будинків; власникам (користувачам) приміщень у будівлях, яким КП «Чернівціводоканал» здійснює розподіл послуг.

Абонентська плата нараховується щомісячно, у фіксованому розмірі, з розрахунку на одного абонента (один особовий рахунок), незалежно від кількості мешканців у квартирі чи об’ємів споживання послуги.

Навіть якщо абонент місяць не користувався водою, то рахунок за неї прийде з нульовими показниками, а абонплату потрібно сплатити.

 


Абонентська плата з 01.06.2022 р.


Абонентська плата з 01.08.2023 р.