Європейський Союз – економічний та політичний союз 28 держав-членів, що розташовані здебільшого у Європі. Веде свій початок від утворення Європейської спільноти з вугілля та сталі і Європейської економічної спільноти, що були засновані шістьма країнами в 1951 та 1958 роках відповідно. В сучасному вигляді існує на основі Договору про Європейський Союз, підписаному 7 лютого 1992 року і чинному з 1 листопада 1993 р. Станом на 2016 рік, у Єврозону входять 19 держав-членів, що використовують євро як свою національну валюту.
 

Двосторонні стосунки між Україною та Німеччиною вже багато років поспіль є тісними та плідними. Зокрема в Європейському Союзі Німеччина — це важливий і надійний партнер України. Федеративна Республіка Німеччина є як одним із найбільших інвесторів, так і одним з найважливіших торговельних партнерів України. Німецькі політичні фонди здійснюють інтенсивну проектну роботу в Україні з українськими партнерами.
 

KfW (нім. Kreditanstalt für Wiederaufbau — Кредитна Установа для Відбудови) — німецький державний банк розвитку зі штаб-квартирою у Франкфурт-на-Майні. Заснований у 1948 році як складова частина Плану Маршалла. Сьогодні KfW є третім за величиною банком ФРН (після Deutsche Bank та Commerzbank). Банк розвитку KfW підтримує другий за величиною країною в Європі в просуванні малих і середніх підприємств, в муніципальному розвитку і в галузі енергетики.