🤓🤝🧐 Результатом другого дня перемовин фахівців КП “Чернівціводоканал” з інженерами ізраїльської фірми стали конкретні рішення по зменшенню проривів в місті та на водогоні “Дністер-Чернівці”
⚠ Ще 9 років тому ізраїльські інженери запропонували нашому місту рішення по протидії гідроударам, регуляції тиску в мережах та зонуванню водопровідних мереж Чернівців. Тоді ці проєкти з незрозумілих причин не були втілені. Тепер повертаємось до них з новим розумінням.
💙 Вже перше рішення 一 встановлення вантузів, які стравлюють повітря в нашій іржавій трубі, дозволило безаварійно запустити водогін. Сьогодні, проаналізувавши стан мереж, основні пориви, місця та частоту їх виникнення, вирішили здійснити наступні невідкладні кроки:
1️⃣ в певних точках водогону будуть додатково встановлені вантузи, які будуть стравлювати зайве повітря. Це допоможе максимально зменшити кількість поривів і попередить утворення вакууму в трубах.
2️⃣ розділити мережі міста на зони тиску, в кожній встановити вузли регулювання, які будуть понижувати залишковий тиск в автоматичному режимі. Це допоможе уникнути гідроударів саме у внутрішніх мережах міста.
3️⃣ встановити щонайменше 3 автономних вузли гідравлічного регулювання тиску з режимами роботи “День-Ніч” на таких вулицях
– Героїв Майдану – Комарова
– Героїв Майдану – проспект Незалежності
– Драгоманова
✅ У нової команди фахівців КП “Чернівціводоканалу” є абсолютне розуміння того, що треба протримати мережі до початку практичної реалізації німецького проєкту, яким передбачена їхня заміна. Труби не стають молодшими або міцнішими, тому замість того, щоб латати прориви, треба провести невідкладні інженерно-технічні заходи і зробити кількість поривів мінімальною.