У вівторок, 30 березня, Інспекція по контролю за реалізацією та обліком послуг КП “Чернівціводоканал” ініціювала комісійне обстеження нежитлових офісно-складських приміщень за адресою м. Чернівці, вул. Миру 19.

Встановлено, що на території даного об’єкта є власне джерело водопостачання, а от система водовідведення приєднана до загальноміської каналізаційної мережі.

Під час комісійного обстеження території даного об’єкту була виявлена точка скиду каналізації, так само і встановлено факт водокористування – на території об’єкту є вбиральні, зливні мережі тощо.

Власник території та офісного приміщення при особистій зустрічі відмовився надавати будь-які документи, які б пояснювали облаштування водопроводу та каналізації на території підприємства.

Водночас у базі КП “Чернівціводоканал” договірні відносини припинені за даною адресою у 2011 році через ліквідацію підприємства, яке було там розташоване. Останній платіж за користування каналізаційними мережами за цією адресою надійшов у 2007 році, за дивним збігом обставин з цього ж таки 2007 року нинішній власник займає дане приміщення (дані взято з відкритих джерел)

Згідно з українським законодавством, а саме Законом України “Про питну воду”, Законом України “Про надання житлово-комунальних послуг”, Правил користування житлово-комунальними послугами, нормативними документами міського самоврядування, зокрема Правилами прийняття стічних вод до систем централізованих водовідведення міста Чернівці, затверджених рішенням виконкому Чернівецької міської ради, власник самовільно та безоплатно, без належного оформлення договірних відносин, здійснює скиди в мережі централізованого водовідведення КП “Чернівціводоканал”, чим завдає збитків підприємству.

За результатами комісійного обстеження території та зустрічі з власником підприємство склало Акт обстеження, який надіслало власнику для ознайомлення.

Дане порушення буде винесено на засідання комісії КП “Чернівціводоканал”, за результатами якої буде розглянуто рішення про відключення даного об’єкту від міської мережі водовідведення та стягнення додаткового нарахування за безоблікове водовідведення згідно Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України.

Попередньо фінансові нарахування за безоблікове користування мережами водовідведення у подібному випадку становлять від 350 тисяч гривень до 400 тисяч гривень.