Часто-густо КП «Чернівціводоканал» звинувачують у тому, що підприємство, мовляв, не розвивається, стоїть на місці, використовує застарілі технології… Це неправда. Підприємство розвивається, латає діри, прагне до сучасних інновацій, але усе відбувається не так швидко, як цього хочеться.
        КП «Чернівціводоканал» – це велетенська махіна, яка складається з 131 км водогонів, 288 км водопровідних мереж, 15 водопровідних насосних станцій,  25 насосних станцій підкачки, 14 резервуарів чистої води різних типів для зберігання та накопичення води, 257 км каналізаційних мереж, 36 км каналізаційних колекторів, очисних споруд каналізації потужністю 73 000 м3/добу. Обслуговує усю цю систему біля 700 осіб.  
        І коли кажуть «ви нічого не робите» – неправда! В перервах між ліквідацією аварій ми встигаємо планувати свій розвиток, вишукуємо гроші на найоптимальніше обладнання, час та сили  – на його встановлення. Нижче – короткий перелік того, що було заплановано і зроблено силами підприємства та міської влади у 2018-2019 роках. Можливо, це не так багато, як хотілося б, але навіть такі заходи дали економічний, енергозберігаючий та екологічний ефекти.  
       Капітальний ремонт водозабірної галереї підземного водозабору «Біла» дозволив збільшити його продуктивність у понад 4 рази. Так в 2018 році водозабір «Біла» подав 528,2 тис. м3, а в 2019 році – 2 203 тис. м3 (за оцінками 10 місяців).
       На насосній станції Шубранець внаслідок встановлення та введення в експлуатацію частотного перетворювача та нових поворотних затворів для насосних агрегатів досягнуто 30% економії електроенергії. Так само чекаємо значних зменшень використання електроенергії і на насосній станції «Митків» – тут вже виготовлено проектно-кошторисну документацію на встановлення придбаного у 2018 році високовольтного частотного перетворювача потужністю 800кВт. Початок пусконалагоджувальних робіт довів, що мінімальна економія електроенергії сягне 15% від нинішнього споживання цією насосною станцією. Також з’явиться можливість плавного регулювання продуктивності насосного агрегату (коли він буде остаточно введений в роботу)
        Замінено 5 засувок (Ø1000, Ø800) системи промивки швидких фільтрів ВОС «Вікно» Реалізація даного заходу дозволила оптимізувати процес промивки фільтрів та зменшити підйом води насосною станцією «Митків» на 1,4 млн м3/рік.
        Не залишились без уваги і чернівецькі каналізаційні та водопровідні мережі. Завдяки тому, що було замінено 3,9 км найбільш проблемних ділянок водопровідних мереж та 1 км каналізаційних мереж значно зменшились пориви та несанкціоновані витоки. Так, за весь 2018 рік було отримано 7 100 заявок щодо витоків та аварійних ситуацій на об’єктах підприємства, а за 9 місяців 2019 року – 4 874 заявки, тобто, майже вдвічі менше. Наразі працюють над тим, щоб регулювати тиск в окремих ділянках – чекають на встановлення придбані 21 регулятор тиску.
        Дбають на КП «Чернівціводоканал» і про покращення якості очищення води. Так, нещодавно були замінені хлораторної установки ВОС «Вікно». Цим самим забезпечено більш якісне знезараження води на очисних спорудах.
        Очисні споруди теж покращили свою роботу – на ОСК «Магала» замінено 8 засувок. Покращилась екологічна безпека, оптимізована роботу насосних агрегатів по перечці мулу.
        Наприкінці 2018 року КП «Чернівціводоканал» придбало телеінспекцію та мулососний автомобіль. Дані пристрої дають можливість проведення досліджень каналізаційних мереж та оперативно ліквідовувати їхнє засмічення.
       Для збереження кадрів та заповнення вакансій було збільшено заробітну платню працівникам аварійних бригад. Завдяки цьому забезпечено щоденний виїзд 2-3 бригад водопровідної служби та 2-3 бригад каналізаційної служби 
       Окрім відновлення дорожнього покриття після поточних аварійних робіт розпочали відновлювати ті ділянки, які чекали цього з 2016 року.
       Проведено роботи, які необхідні для забезпечення відповідної якості питної води та оптимального режиму роботи насосних станцій та водозаборів – прочистили водозабірний оголовок, резервуари чистої води, відстійники та камери реакції.
       Відремонтовано 625 м2 покрівель на ОСК «Магала», ВОС «Вікно», н.ст. «Магала», що забезпечило надійну та безперебійну роботу електричного обладнання.
       
Найбільші зміни у роботі підприємства очікуються у 2020 році, коли розпочнуться заходи Проекту «Проект муніципального водного господарства м. Чернівці. Стадія І». Після проведення тендеру передбачено проведення таких робіт:

  • Реконструкцію насосної станції «Митків» (встановлення 2-х сучасних насосних агрегатів, заміна внутрішніх мереж, реконструкція камери гідроударів. Також зменшення паспортної потужності з 90 тис.м3/добу до 60 тис.м3/добу (режим роботи від 20,0 до 60,0тис. м3/добу)
  • Реконструкція н.ст. «Вікно» та ВОС «Вікно» (встановлення 3х сучасних насосних агрегатів, заміна засувок, реконструкція фільтрів)
  • Встановлення фабрики з виробництва гіпохлориту на ВОС «Вікно» (виключення хлору з процесу знезараження води на ВОС «Вікно». Зменшення витрат на охорону, підвищення безпеки праці)
  • Заміна ~7,5 км магістральних водогонів (забезпечення надійного водопостачання, зменшення зон відключення, зменшення втрат на 20%)
  • Заміна ~ 43 км міських мереж (встановлення 2х сучасних насосних агрегатів, заміна внутрішніх мереж, реконструкція камери гідроударів. Зменшення паспортної потужності з 90 тис.м3/добу до 60 тис.м3/добу (режим роботи від 20,0 до 60,0тис. м3/добу)
  • Зонування міста за тиском (встановлення 3х сучасних насосних агрегатів, заміна засувок, реконструкція фільтрів)
  • Реконструкція РЧВ «Попова» (забезпечення повного набору води в резервуари, в автоматичному режимі)
  • Реконструкція водозаборів «Біла», «Магала» (оптимізаційні заходи), «Рогізна» (враховуючи нижчі питомі норми витрати електроенергії на 1м3 результатом реконструкції стане підвищення продуктивності підземних водозаборів, що дозволить зменшити продуктивність енергоємних насосних агрегатів водогону «Дністер-Чернівці». Після реконструкції потужності становитимуть: «Біла» – 20,0 тис. м3/добу, «Рогізна» – 2,5 тис.м3/добу, «Магала» – 10,0 тис.м3/добу).
<
>