Нарахування здійснюються, відповідно до засобів обліку холодної води показників. Якщо ніхто не проживає, відповідно до ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 року № 2189-VІІІ (зі змінами) розділ 3, ст. 9, п.1 показники надаються щомісячно, навіть якщо вони не змінні, що підтвердить фактичне не проживання абонента та відповідно на нульові показники – нульові нарахування.

Згідно «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 р. № 630, п. 29:  – «споживач має право на несплату вартості послуг за період тимчасової  відсутності споживача  і  членів  його  сім’ї  у  разі обмеження/відключення виконавцем холодної та гарячої води і опломбування запірних вентилів у квартирі/будинку  садибного  типу».

Нарахування не проводяться: якщо споживач звернувся з письмовою заявою для опломбування кранів, вентелів, тощо в закритому положенні.  Згідно  письмової заяви, щодо початку проживання та відновлення нарахувань, КП «Чернівціводоканал» відновлює надання послуг шляхом зняття пломб.