Водозабірні споруди
Водопостачання м.Чернівці здійснюється з двох джерел, а саме: поверхневий водозабір на р. Дністер – водогін «Дністер-Чернівці» і система підземних водозаборів, облаштованих в поймі р.Прут – водозабір «Рогізна» в комплексі з водозаборами «Ленківці-1» та «Очерет», водозабір «Біла», водозабір «Магала», а також дві окремі свердловини № 1 та № 643/83.
Насосні станції 
15 водопровідних станцій, з них: І підйому – 9; ІІ,ІІІ підйому – 6, які забезпечують необхідний тиск у водопроводі для забезпечення подачі води споживачам.
Споруди очищення питної води 
Водоочисні споруди потужністю 90 тис. м3/добу
Система подачі і розподілу води складається з 419,146 км водопроводів, в т. ч.: водогони – 131,2 км, вуличні мережі – 215,946 км, внутрішньоквартальні та внутрідворові мережі – 72,0 км.
Резервуари різних типів для зберігання та накопичення води в кількості 14 шт., загальним об’ємом
97.3 тис. куб.м.
Кількість систем знезараження, за допомогою яких здійснюється знезараження питної води – 6, з них рідкого хлору – 4 та гіпохлорит – 2.
 
Водовідведення міста Чернівці включає в себе каналізаційні мережі, колектори, тунель глибокого закладання, каналізаційні насосні станції (КНС) та очисні споруди каналізації (ОСК).
В старій правобережній частині міста діє загальносплавна каналізація, а  в нових районах – повна роздільна система каналізування.
Стічні води м.Чернівці відводяться безпосередньо на очисні споруди каналізації як самопливними каналізаційними мережами, так і напірними мережами через КНС.
Для перекачки стоків експлуатуються 13 каналізаційних насосних станцій, з яких 4 є відомчими каналізаційними станціями.
потужність очисних споруд становить 72,0 тис.мз/добу.
 Система мереж водовідведення, що експлуатується КП «Чернівціводоканал», включає в себе каналізаційні мережі, колектори, тунель глибокого закладання і складається з
293,39 км в т.ч.: головних колекторів – 36,2 км, вуличних мереж – 160,867 км, внутрішньо квартальних та внутрідворових мереж – 96,272 км.